2 навчальний тижнень карантину (30.03-3.04).Урок музичного мистецтва у 6-А та 6-Б класах.Тема: Сюїта. Підсумки з теми камерно-інструментальна музика.
Українська сюїта у формі старовинних танців на основі народних пісень — фортепіанний твір Миколи Лисенка, написаний між 1867—1869 роками. В «Українській сюїті» Лисенко, як і в багатьох інших своїх творах, використовує мелодії народних пісень як початкове інтонаційне зерно, яке він розробляє на ґрунті канонів професійної європейської музичної мови.«Українська сюїта» складається з шести частин, кожна з яких написана на мелодію народної пісні (винятком тут є лише Сарабанда, у якій використано пісню-романс «Сонце низенько»). Композитор будує цикл за принципом чергування нетанцювальних і танцювальних, мажорних та мінорних розділів , а також на темповому контрасті. переконайтеся в цьому, слухаючи фрагменти цього твору.
Який настрій і темп має ця частина сюїти? Що ви уявили, слухаючи цей твір?
А щоб наш настрій в цей тяжкий час поліпшувався, пропоную поспівати улюблені пісні.
Не забудьте розспіватися! https://www.youtube.com/watch?v=Av0O-5JvFNA
А тепер співаймо!
Домашнє завдання: скласти кросворд по темі "Жанри камерно-інструментальної музики". (Оцінка за кросворд буде орієнтовною за тему, враховуючи поточні оцінки).
Немає коментарів:
Дописати коментар